neděle 1. dubna 2018

STŘÍPKY Z VELIKONOC


Nedělní velikonoční ráno. Při psaní tohoto článku sedím zabalená v teplém svetru, po ruce mám dnešní druhé kafe a přes zamlžená okna slyším skučet vítr. Ochlazení od včerejška o 10°C je teda pěkně znát. A ne, není tuhá zima. To je jen takové trochu aprílové počasí, které si s námi pohrává.

Stoupající teploty pár předchozích dní mě nalákaly ke spaní s otevřeným oknem. Ráno jsem se díky tomu pěkně chumlala do peřin - no jo, byla jsem líná vylézt z teplých peřin, abych si okno zavřela, ale ten čerstvý vzduch, který i přesto už voní jarem, jsem si nakonec docela užívala. A když jsem konečně naznala, že bych mohla vstát, přesunula jsem na pohovku do obýváku. Ke snídani jsem si naservírovala čerstvou kávu a voňavý domácí mazanec, který je nadýchaný jako obláček, je plný šťavnatých rozinek a křupavých mandliček. Peču ho už několik let podle osvědčeného receptu a nedám na něj dopustit. Je prostě ten nejlepší.Protože nejsem úplně velikonoční typ, výzdobu bytu jsem pojala v jednoduchém přírodním stylu. A hlavně jsem většinu řešila až na poslední chvíli. V pátek jsem ozdobila větvičky ve váze několika vajíčky, umotala věnečky z březového proutí a břečťanu a do dřevěné  misky jsem dala pár vyfouknutých bílých a křepelčích vajíček. Decentní přírodní tóny rozbíjí hlavně jarní barevné kytky ve váze. 


Odpoledne mě ještě čeká barvení vajíček pro koledníky. Barvit budu určitě pomocí přírodních barev - tradičně v cibulových slupkách a možná vyzkouším ještě borůvky nebo kurkumou.Taky bych ještě měla zabalit perníčky (nazdobit už je nestihnu, tak alespoň je hezky zabalím :o)). Ale kdo ví, možná se ještě dnes překonám a budu i zdobit :-).
Krásnou velikonoční neděli!1 komentář

Děkuji za zastavení se na blogu a za všechny komentáře. Těším se na vás. Alča ♥

© Chez Alena. Design by FCD.