sobota 3. února 2018

VÍKEND V KRKONOŠÍCHKonečně jsem se dostala po týdnu k tomu, aby stáhla fotky a napsala článek o víkendu v Krkonoších. Neumím lyžovat, mé chůzi na běžkách se nedá říkat běžkování, ale hory v zimě miluju, i když na ně jezdím jednou za uherský rok. Tady alespoň člověk potká tu pořádnou poctivou zimu, kterou u nás na Hané nemáme moc šanci zažít. Na ten víkend jsem se těšila, ale v koutku duše jsem se ho bála. S kolegy z práce jsme jej plánovali celkem dlouho a nakonec nás jelo přes dvacet lidí, což uznáte, že není zrovna malý počet.

Cestu jsme si s naší druhou vlnou výletníků užívali už od začátku. Do auta jsme si nachystali pořádně nadupaný playlist a přes tři hodiny cesty jsme prozpívali. Když jsme dorazili, už jsme ani skoro mluvit nemohli. Když jsme dorazili do Strážného, měla pro nás a batohy přijet rolba. Ale ta nikde... Pokazila se a tak nás čekalo náhradní řešení - skútr a cesta noční zasněženou krajinou. Nejdřív kousek pěšky a pak ve vozíku na zavazadla za skútrem. Jeden z nejlepších adrenalinových zážitků ever. Vzadu ve vozíku jsem se zachumlala do bundy a vychutnávala jsem si pekelnou jízdu. Ubytovali jsme se v poněkud "punk" chatě, takové té, co si pamatujete ještě z 80. let. Přidali jsme se k první skupince, která přijela už ve čtvrtek, a užívali si večer.

Na druhý den jsme si naplánovali výšlap na Luční boudu, chtěli jsme původně i na Sněžku, ale část ji stihla už v pátek a v sobotu nebylo zrovna ideální počasí na výšlap bez pořádnější výbavy. Po snídani jsem se nasoukala do oteplováků, nasadila všechny vrstvy a než jsme se všichni sešli, užívala jsem si výhledu na údolí pod chatou, i když bylo zahalené v mlze. Když jsme dorazili na Luční boudu, zahřáli jsme se polévkou a obr rohlíkem. Pokud sem taky zavítáte, určitě zkuste - pečou si je sami a jsou vynikající. A kromě toho jsou vynikající i borůvkové megaknedlíky a borůvkové koláče. Takže ty doporučuju vyzkoušet určitě taky. Počasí jsme nechytli úplně nejideálnější a po cestě zpět padla pěkná mlha, ale to neubralo nic na kouzlu zasněžené krajiny. Konečně jsem si mohla říct, že jsem se ocitla v kouzelné zimní krajině. Tomu taky nasvědčuje, že mám v telefonu asi milion fotek sněhu a zasněžených stromů :-). Byť byla organizace poměrně náročná, ubytování dost "na punk", personál chaty musel na něčem frčet, a to včetně kuchaře :-), byla to zážitková turistika se vším všudy :-). Když se ale ohlédnu, tak se musím usmívat, protože pozitivní zážitky převládly nad negativními a víkend byl moc fajn.
1 komentář

  1. Bože,to je krása...Hory znám jen v létě, ale tohle je sen.Díky za krásné obrázky.Hezké dny na Hanou ;-) .H.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za zastavení se na blogu a za všechny komentáře. Těším se na vás. Alča ♥

© Chez Alena. Design by FCD.