středa 29. listopadu 2017

Tři pražské večeryPřesně tak, budu psát o třech pražkých večerech. O dnech ne. Ne, že by nebyly zajímavé - z pracovního hlediska neskutečný přínos. Proto jsem se v Praze vlastně ocitla. Kvůli školení, na kvalitu, na změny v systému. Říkala jsem si, jestli takové školení nebude nudné... nebylo a díky skvělému školiteli to bylo jedno z nejpřínosnějších školení, na kterém jsem byla. Ale protože přes den jsme viděli maximálně výhledy z Nuselského mostu, o to víc, jsme využili k toulání večery.

A protože nejsme žádné pecky a nebudeme přece sedět na hotelu, že?, vyrazili jsme na Petřín. Pěkně pěšky. Vykompenzovali jsme prosezený den, protáhli nohy a plíce, potkali pár pejskařů, kterých jsme se ptali, jestli jdeme správně na Petřín... Asi jsme je dost pobavili, když nad náma svítila rozhledna jak blázen :o). Nahoru jsme se sice nedostali, ale zato jsme se dostali ke Strahovskému klášteru, vzali to přes Hrad a po zámeckých schodech na Karlův most. A pak? Punč s palačinkami na Náměstí míru - jeden z prvních adventních trhů v Praze. Začala na mě dýchat ta vánoční atmosféra. Když držíte ve zkřehlých prstech horký kelímek, ze kterého stoupá kouř a vy usrkáváte, abyste se zahřáli. 
Třetí a poslední pražský večer byl zakončený stylově dámským tlacháním v kavárně Styl & Interiér. Nejsem v Praze až tak často a mám tu nejvíc přátel. Je vždy těžké se rozhodnout s kým se sejdu... Tentokrát s holkama,  kterýma jezdím na jógu do Francie, protože se vidíme většinou jen jednou za rok. A k tomu přece potřebujeme i správné prostředí s dotykem venkova, vintage, Provence... kde jinde, že? Byla jsem zde poprvé - ne, že bych nutně nepotřebovala 50% dekorací... K mému velkému štěstí byl už krámek naštěstí zavřený :o). Oči jen přecházely. A žaludek si taky přišel na své. Dýňový quiche a dýňový koláč se slaným karamelem. Volba byla jasná. Obsluha milá. Nedivím se, že se sem lidé stále vrací. 

2 komentáře

  1. Alenko, pěkně jste se prošli... ty fotografie jsou přenádherné .. díky za připomenutí .. žila jsem v Praze ..
    Přeji ti krásný adventní čas. Jarka

    OdpovědětVymazat

Děkuji za zastavení se na blogu a za všechny komentáře. Těším se na vás. Alča ♥

© Chez Alena. Design by FCD.