středa 11. října 2017

Podzimní PálavaMinulý víkend jsem si užívala krás mé oblíbené Jižní Moravy. Miluju to tu. Hlavně okolí kolem Novomlýnských nádrží, Pavlov, Dívčí hrad a především výhledy na dalekou krajinu. Je mi jedno, jestli prší nebo svítí sluníčko. Mohla bych stát na kopcích nekonečné hodiny, koukat do okolí a vůbec by se mi to neomrzelo. Tentokrát to bylo ještě o něco kouzelnější. Chytlo nás aprílové počasí. Po dešti se z mraků dralo slunce, obloha byla jako vymalovaná a za pár minut se zase přihnal déšť. Krajina pod mraky zalitá sluncem byla magická.
Ubytovali jsme se v Pavlově. Pokud tu budete, určitě si vesničku projděte. Náves s kostelíkem a upravenými domky je jako z pohádky. A taky zavítejte do sklípků - na víno nebo momentálně ještě i na burčák. Mám pár oblíbených míst, ale chybu neuděláte snad ani v jednom sklípku.
Z Pavlova jsme naplánovali trasu na Dívčí hrad, pak směrem na Klentnici a Mikulov. Lesem, vinicemi, mezi poli. Střední vzdálenost pro ty, kteří nejsou moc zvyklí chodit. V Klentnici jsme tentokrát vynechali návštěvu Café Fara, na druhou stranu jsme objevili moc příjemnou kavárnu v Mikulově na náměstí - Drogérku. Měli jsme trochu problém, kde se najíst, protože evidentně se všichni schovali před deštěm do restaurací a bohužel, i když jsme nakonec místo našli, vůbec jsme si nepochutnali. Naštěstí to kavárna dohnala. Zkuste ji, mají výbornou kávu i dortíky a i obsluha byla moc příjemná a ochotná. V Mikulově nám nezbylo moc času na prohlídku všeho, ale protože jej už dobře známe, vybrali jsme si nakonec zámek.

3 komentáře

 1. Nádhera. Ta místa znám, mám je moc ráda. Pa M.

  OdpovědětVymazat
 2. To je krása,chystám se sem v neděli,mám objednáno letní počasí.Počítám, že milovaná Pálava nezklame ani mě.
  Mějte se hezky.H.

  OdpovědětVymazat
 3. Alo,jezdíme na Palavu už druhým rokem na Mikulovskem vinobraní a také jsme si tento kraj zamilovali.Vice příspěvek na mém blogu.Krasny slunečný víkend!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za zastavení se na blogu a za všechny komentáře. Těším se na vás. Alča ♥

© Chez Alena. Design by FCD.