pondělí 22. února 2016

ZIMNĚ JARNÍ KOUTEK

pondělí 22. února 2016

ZIMNĚ JARNÍ KOUTEK


Venku je to jako na vysokohorské dráze. Jeden den prší, druhý den svítí sluníčko a je jarní počasí jak blázen, další den padá sníh. Skoro bych řekla, že aprílové počasí. No jo, ale když on je ale teprve konec února. To samé i doma. Jeden den vytáhnu teplou deku a teplé ponožky, další den nechodím div v triku s krátkým rukávem. Prostě pořád tedy přetahuji kožešinky a deky jak kočka koťata :-)

Nechce se mi ještě ani úplně uklízet do šuplíků zimní věci, dekorace nevyjímaje. A tak se u nás doma prolíná zimní a jarní výzdoba, alespoň co se květin týče. Nejraději mám svůj koutek s kožíškem na podlaze, bílými hyacinty a araucárií. Svěží bílo zelené kombinace se prostě nemůžu nabažit a vynadívat se na intenzivně vonící hyacinty. Kudy chodím, tudy čichám :-)

Read article
neděle 14. února 2016

NÁRAMNĚ VYDAŘENÁ NEDĚLE TO BYLA

neděle 14. února 2016

NÁRAMNĚ VYDAŘENÁ NEDĚLE TO BYLA


Dnes od rána se kochám rozkvétajícími kytkami za oknem. Minulý týden jsem si pořídila zásoby jarních kytiček a tak pozoruji, jak postupně pučí a rostou a kvetou. Zimní dekorace šly do šuplíku, protože musely uvolnit místo těm jarním. A právě kytky jsou pro mě tou nejlepší dekorací. Většinou ani neznám jejich jména (bohužel žádný velký zahradník nejsem), ale to mě vůbec netrápí :-)

Read article