neděle 14. srpna 2016

LÉTO U MOŘE
Jsem opět doma. Po úžasné dovolené na řeckém Korfu mám ale pocit, že jsem se vrátila snad v polovině října a ne v srpnu. Ve chvíli, kdy nám steward při přistávání v Praze hlásí příjemných 12°C, odměńujeme jej spolu s dalšími cestujícími pobaveným smíchem. Jakých příjemných 12°C? Vždyť se vracíme z veder a všichni si společně přejeme, abychom si podobného počasí mohli užívat i u nás a vystavovat své opálení.


Dovolená byla úžasná a odpočinková. Vyčistila jsme si především hlavu a alespoň na několik dnů jsem se odpoutala od všech starostí. Myslím, že takto potřebujeme vypnout všichni. Na okamžik se zastavit, hodit vše za hlavu a užívat si každou chvilku.


Jako suchozemec se při pobytech snažím užít každou chvilku. A tak poslouchám šumění vln, užívám si vánku ve vlasech, procházím se bosýma nohama v písku a brouzdám na kraji moře, sbírám mušle a oblázky. Snažím se využít všech blahodárných věcí, které slunce a moře nabízí. A také lenoším na pláži, čtu, plavu, hraju plážový tenis, piju frappé a cappuccino a pojídám zmrzlinu. Procházím se po kolonádě, užívám si neskutečných výhledů, kochám se růžovým západem slunce, jezdím na výlety po okolí, ochutnávám místní speciality a po večerech místní růžové víno. 

Užívám si krásu, kterou přinášejí pro někoho naprosto běžné věci.


Do Čech a domů se těším, i když pár dní u moře bych ještě brala. V hlavě se mi ještě honí mnoho myšlenek a obrázků z dovolené. Pozvolna se však vracím zpět do běhu každodenních dnů.  Alča 3 komentáře

 1. Alenko, děkuji za krásné pokochání...nádherné záběry.....je vidět, že sis dovolenou užila.
  P.S. My jsme při návratu z dovolené v polovině července z 38 stupňů, přistáli do 14 stupnů o))
  Jana

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné fotky!
  Byli jsme na Korfu před dvěma lety, jen na 14dní a hned bych jela znovu ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Alčo, nádherné fotečky - ach jo. letos se k moříčku asi nedostanu! Pa a užívej si... maru

  OdpovědětVymazat

Děkuji za zastavení se na blogu a za všechny komentáře. Těším se na vás. Alča ♥

© Chez Alena. Design by FCD.