neděle 12. června 2016

ZA JÓGOU DO BORDEAUX


Ano, přesně tak ... Kromě dovolené u moře jsou pro mě v posledních třech letech balzámem na duši pobyty s jógou ve Francii. První pobyt jsem objevila náhodou. Jela jsem sama, na vlastní pěst, aniž bych někoho na zájezdu znala. A k józe jsem si teprve cestu nacházela. Říkala jsem si, že někdy se prostě musí zariskovat, jinak člověk ústně na místě. A každá výzva je životní lekcí. A risk vyšel. Poznala jsem skvělé lidi, poznala jsem nové kouty Francie a mám možnost se sem pravidelně vracet a potvrdila jsem si, že jóga byl ten správný výběr (i když nejsem žádná super jogínka a pozici škorpiona ještě vážně nedám).  

Letos jedeme do Akvitánie, do kraje půvabného údolí řeky Dordogne, s velkolepými zámky, které si nijak nezadají s krásou pobřeží Atlantického oceánu a s opěvovanou vinařskou oblastí. Přestože není v Čechách tato oblast moc známá, pro Angličany nebo Holanďany je to ve Francii oblast číslo 1. Procento turistů není příliš vysoké a navíc je tato oblast domovem takových delikates jako foie-tras, lanýžů, výborných ořechových koláčů a samozřejmě věhlasného červeného vína. A já se těším právě na to klidné vychutnávání ... a to jógy, přírody a místních delikates. A k tomu ubytováni na krásném zámku... co víc si přát.


Začátek cesty začal trochu kvapem, protože jsem měla času dost a dost a pak jsem nestíhali a Aňa nádraží jsme dojeli 5 minut před odjezdem vlaku 😂. Ale nakonec vše dopadlo, užívám si krajiny na cestě z Olomouce do Prahy, kde se nalodíme na bus směr Francie. 

Budu se na vás těšit s obrázky a zážitky z jihozápadní Francie.zdroj foto - Tone It Up (www.toneitup.com)

5 komentářů

 1. Alenko, užij si pobyt...těším se na fotečky.
  Pá Jana

  OdpovědětVymazat
 2. Alčo, krásně si to užij! Moc fandím takovým statečným odhodláním jaké jsi ty udělala před třemi lety :-) Těším se na další tvůj příspěvek ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Alenko,
  netušila jsem, že s jogou je možné dostat se i do Francie !
  O józe zatím stále jen uvažuji teoreticky, ale se spojením s Francií by se mi moc líbilo :-)
  Tak už se moc těším na tvojí reportáž odtud!
  Krásné zážitky!

  OdpovědětVymazat
 4. Alenko, krásně si to užij!
  Těším se na reportáž!
  Pa, Helena

  OdpovědětVymazat
 5. Alenko, přeju hodně krásných zážitků a jak se říká ... šťastný návrat domů..
  Těším se moc na reportáž. Jarka

  OdpovědětVymazat

Děkuji za zastavení se na blogu a za všechny komentáře. Těším se na vás. Alča ♥

© Chez Alena. Design by FCD.