sobota 27. června 2015

Pohankový čokoládový koláč s višněmi

sobota 27. června 2015

Pohankový čokoládový koláč s višněmi

Nastává sezóna třešní a višní. A také sezóna různých šťavnatých ovocných koláčů a vaření marmelád. Velkou výhodou je, že máme vlastní zahradu a tak stačí vyjít ven a natrhat si všeho, co hrdlo ráčí. A ve srovnání s ovocem kupovaným v supermarketech, je chuť domácího ovoce asi tisíckrát jinde. Na chuti je prostě cítit sluníčko.


Read article
neděle 21. června 2015

Letní jahodové skleničky

neděle 21. června 2015

Letní jahodové skleničky


Je tu léto a s ním první letní večer. Zatím se nedá říct, že by to byl letní vlahý večer, je to tak na horký čaj, teplé ponožky a deku, protože i když sluníčko svítí, teplo je jen za oknem. Horké letní teploty zatím tedy ještě nehrozí, ale to vůbec nevadí. Mě osobně stačí ten pocit, že je prostě léto a že se blíží prázdniny, období grilovaček, garden party a různých akcí s kamarády.

A léto je super také v tom, že je spoustu čerstvého ovoce a zeleniny. Žádné uměliny ze supermarketů. To víte, jsem zhýčkaná vlastní zahrádkou, takže si hodně vybírám :-) Baví mě chodit mezi záhonky, keříky, stromky - tu si zobnout jahodu nebo rybíz, tam si utrhnout třešně, na dalším záhonku zase hrášek ... než obejdu celou zahradu, jsem docela plná :-). Teď pomalu končí období jahod, které postupně vystřídá období třešní.


Read article