čtvrtek 31. prosince 2015

Poslední den v roce je tu

 

Pro někoho je to příležitost pro velkolepou oslavu a pro jiné je to další normální den, který není potřeba nějak speciálně oslavovat. Doma patříme spíš do té druhé skupiny. Silvestr se u nás nikdy nijak moc nedržel. Takové to hromadné a umělé veselí nás neoslovuje, protože si dokážeme najít spoustu jiných příležitostí, kdy se radujeme, veselíme a popíjíme. Jediné, na co se vždycky těším je naše setkání se sousedy o půlnoci a pozorování ohňostrojů v naší vesnici a v dáli zvuky a záblesky ohňostrojů z okolních vesnic. Naskýtá se nám ojedinělá možnost vidět hned několik typů. Ten největší na našem náměstí, od sousedů, kteří se skoro předhánějí v tom, kdo bude déle rachejtlemi střílet.Se sousedy se sejdeme na dvorku, oni na svém a my na našem, pěkně si přes plot popřejeme vše nejlepší do nového roku a přiťukneme sklenkou. Ruce a nosy nám mrznou, protože ani jeden z nás není úplně pořádně oblečený.

Ale to že Silvestr moc neslavíme neznamená, že si nedopřejeme dobré jídlo a pití. Pro to je dobrá příležitost vždy :-). Načneme si dobré vínko a uděláme si pohodové odpoledne a večer. Chtěla jsem nakonec dnešní večer něčím ozvláštnit a tak jsem připravila Opilé brusinky.


Mnoho lidí si dává spoustu předsevzetí, které pak stejně nesplní. Pro mě je důležité, abychom byli všichni zdraví. Zdraví máme jen jedno a musíme o něj pečovat a vůbec není samozřejmé.
Dále bych se chtěla hodně usmívat a smát a nezabývat se malichernostmi a řešit zbytečné problémy. Budu mít raději vrásky ze smíchu, než ze starostí.
Dále se nechci taky nechci měnit kvůli ostatním, jsem taková jaká jsem a pokud to někomu vadí, je to jeho problém :-) Pokud se budu měnit, tak jen kvůli sobě, protože to budu chtít sama.

Vám všem bych chtěla popřát do nového roku hodně zdraví, duševní pohody a úsměvu na tváři. Příští rok bude takový, jaký si ho uděláte a uděláme. 
So be happy and stay positive :-)10 komentářů

 1. Alenko, i Tobě v roce 2016 vše nejlepší, zdraví, štěstí a pohodu,
  Marcela

  OdpovědětVymazat
 2. Milá Alčo, krásně napsáno a úplně se ztotožňuji s Tvým náhledem na poslední den v roce... Do Nového roku přeji jen vše nejlepší celé rodince! Maru

  OdpovědětVymazat
 3. Alča, aj ja Tebe a celej rodine prajem všetko dobré, hlavne veľa zdravia ... Gabika

  OdpovědětVymazat
 4. ...ať víra, láska a naděje vás provází ve zdraví celým rokem 2016 ...Věrka

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Ali, přeji ti krásný nový rok, ať si ho uděláš co nejlepší.
  Iva

  OdpovědětVymazat
 6. Alenko, přeji ti vše nej nej do nového roku a těším se na tvé skvělé snímky.
  Pa M. ♥

  OdpovědětVymazat
 7. Alenko, se sousedy to máme podobné, jsme rádi, že je máme...
  Užij si hezky celý rok, Helena

  OdpovědětVymazat
 8. Alenka, do nového roku Ti prajem hlavne veľa zdravia, lásky, rodinnej pohody a ak pribudnú na Tvojej tvári vrásky , tak naozaj len tie od smiechu. Andrea

  OdpovědětVymazat
 9. Alenko, také Ti přeji báječný nový rok - ať je hodně důvodů k úsměvu...
  Jarka

  OdpovědětVymazat
 10. Alenka prajem ti krasny a stastny rok! A vela kreativneho tvorenia, xoxo. Monika

  OdpovědětVymazat

Děkuji za zastavení se na blogu a za všechny komentáře. Těším se na vás. Alča ♥

© Chez Alena. Design by FCD.