neděle 8. března 2015

Předjaří ...


... ani zima, ale ještě ani pořádné jarní počasí... Je krásně, sluníčko láká ven. Vzduch voní jinak, po jaru, po rozkvétajících sněženkách, zelenající se trávě. První šimrající paprsky posílají pozitivní energii... Zvědavě je vyhledávám a nastavuji sluníčku svou tvář, čerpám jeho sílu. Ale jak budu moci odhodit i bundu, bude to ještě lepší.

Dnes mě sluníčko nalákalo na chvilkové posezení a pobrouzdání po zahrádce. Svět je tak nějak veselejší, anebo to jen možná vnímám intenzivněji, protože sluníčko miluji. A vychutnávám si ho s hrníčkem oblíbené kávy, na houpačce, s malou čokoládovou dobrotou ...... návod, jak ideálně strávit předjarní nedělení odpoledne ...


... vyzkoušela jsem bezva nápad na domácí rustikální košíčky na muffiny z pečícího papíru ...


Na cca 24 kusů budete potřebovat

360 g polohrubé mouky
360 g třtinového cukru
1 hrnek mléka
4 vejce
200 g rozpuštěného másla
1 prášek do pečiva
6 - 8 lžič hořkého kakaa
75 % čokoláda nakrájená na kousky
špetka soli
kaštanový krém 

Postup:

1) Předehřejte troubu na 180°C. Připravte si košíčky (buď kupované, nebo z pečícího papíru nastříhejte čtverečky, které vložte a sbalte do formy na muffiny, těsto vám tvar pěkně podrží).
2) V jedné míse smíchejte suché suroviny a ve druhé míse tekuté suroviny (mléko, vejce, máslo) a pořádně vyšlehejte. Poté tuto směs vylijte na suchou směs a pořádně promíchejte, dokud se vše pěkně nepropojí. Na závěr promíchejte 3/4 nasekané hořké čokolády.
3) Těsto rozdělte do formiček. Nejprve cca do poloviny. Pak vložte 3/4 - 1 čajovou lžičku kaštanového krému a doplňte zbytek těsta do košíčku.
4) Dejte péct cca  na 20 minut nebo zkuste špejlí, jakmile ji vytáhnete čistou, máte hotovo.


Předpověď na příští týden hlásá spoustu slunečních dní, takže moje předsevzetí, po práci "alou" ven na čerstvý vzduch a sluníčko.

Krásný večer a pohodový týden,

Alča

4 komentáře

 1. Alenko, krásně jste si užili víkend. Taky jsme vytáhli posezení a relaxovali s hrnkem kávy a večer poseděli se skleničkou. Tolik mi chybělo posezení venku. Krásné jarní dny. Pa Rija

  OdpovědětVymazat
 2. Mňam, to vypadá luxusně, a určitě to tak i chutná!
  Krásný den, Klariss :)

  OdpovědětVymazat
 3. Alenko, posezení na sluníčku s takovými dobrotami...neodolala bych.
  Jana

  OdpovědětVymazat
 4. Alenko, tohle vypadá nejen na velkou dobrotu, ale i oko si přijde na své - nádherně naaranžované fotky!
  Měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat

Děkuji za zastavení se na blogu a za všechny komentáře. Těším se na vás. Alča ♥

© Chez Alena. Design by FCD.