neděle 6. července 2014

Vive la France !!!


Bonsoir mesdames :-),

aneb krásný večer milé dámy. Dnes Vás jdu trochu nalákat na cestování, a to cestování po jihozápadní Francii, po kraji Midi-Pyrénées a přírodním regionu Le Lauragais (čti l lorage).

Zde jsem strávila poslední červnový týden na zámku s jógou a výukou francouzštiny. Zcela nečekaně jsem se rozhodla, že se vydám tentokrát sama bez známých a přátel, že se přece s někým v autobuse seznámím. A byl to skvělý nápad :-) A rozhodně takto podniknutá cesta nebyla poslední.

Château de Seyre

"Zájezd" organizoval Dům jógy v Praze a až na 4 chlapi (+ 2 řidiči - Karel :-) a ne Karel, ale Milan) jsem tam byly samé ženské. A potěšilo mě, že i různorodé věkové kategorie...


Zámeček, kde jsme se na týden uchýlili se nachází v malinkaté vesničce Seyre (čti něco mezi ser a sejr :-)), kde jsme asi zdvojnásobili i počet obyvatel.
Kolem zámku se rozkládá nádherný park, zámek má vlastní bazén a tenisové kurty a protože se nachází na kopci, je z něj úžasný výhled do okolí. Na předterase zámku jsme většinou snídaly, obědvaly či večeřely a popíjely lahodné víno... Prostě bylo škoda toho nevyužít a být zavřený uvnitř :-)


Z okna jsem měla výhled na tento nádherný strom ... konečně už vím, jak vypadá pinie
Člověk se celý život učí a každý den se dozvídám nové věci...


V plánu jsme toho měli skutečně mnoho - každý den lekce jógy na posílení těla i ducha, lekce francouzštiny, volný program (většinou u bazénu :-)) a spoustu výletů do okolí.

První den jsme zastavovali kvůli přestávce pro řidiče v Montpellier... Hodina jógy v 7:30 ráno na prázdné pláži, za pofukujícího větříku, sluníčka a šumění moře ... to jsem potřebovala...


A pak hurá do města místní dopravou :-) Centrum starého města Montpellier je plné pitoreskních uliček s malými obchůdky a kavárničkami, kde si k snídani můžete vybrat z několika nabídek "formule petit déjeuner" - většinou teplý nápoj, croissant či toast a studený nápoj - džus. Tuto francouzskou pohodu miluji...A příprava pódia pro koncert v rámci Fête de la musique (Svátek hudby), který se koná tradičně večer a po celou noc 21. 6. v několika zemích a je velmi populární :-)

A příští zastavení? Lurdy, Canal du Midi, hrad Carcasonne, vodopád Cascades d`Ars v Pyrenejích :-)

A jedna večerní lekce francouzštiny, kdy bylo slyšet naše zvučné eR :o)


A bientôt čili brzy na shledanou,

Alena

1 komentář

Děkuji za zastavení se na blogu a za všechny komentáře. Těším se na vás. Alča ♥

© Chez Alena. Design by FCD.