neděle 24. listopadu 2013

Výbava do zimy


Krásný nedělní večer,

na začátek kontrolní otázka :-) Co bude za měsíc? ... Myslím, že ani odpověď psát nemusím :-)

U nás se odpoledne pořádně ochladilo, foukal ledový vítr ., takže došlo k výměně šatníku. Podzimní kabátek jsem schovala do skříně a na věšáku se po necelém roce opět objevily teplé delší i kratší bundičky. Letos přibyla ještě jedna :-) Pořídila jsem si novou, červenou ... ať trošku prozářím ty pošmourné šedé dny. Nechybí ani pořádná kapuce s kožíškem.

A k doplnění zimní výbavy jsou zapotřebí pořádné palčáky a teplá čepice. Rukavice jsem pojala v opravdu zimním duchu. Moc se mi líbí tyto vyplétané vzory, ale někdy jsou tak pracné, že uplést svetr mě vždycky přejde :-). Ale na rukavicích to bylo coby dup hotové. Poslední dobou jsem si oblíbila příze Drops, krásně hřejivé, měkoučké a krásně se z nich plete. Tentokrát v hlavní roli příze Lima a bílé vločky na šedém podkladu ...


neděle 17. listopadu 2013

Baňky na větvičky modřínu


Pěkný večer,

konečně trocha klidu a času po náročném víkendu.
V sobotu jsem vyrazila do brněnské Ikei, protože mě čeká stěhování a tak chci i nové vybavení nábytkem. A kde je nejvíce možností v mém oblíbeném stylu? Správně. V Ikei. Prozatím jsem zakoupila dvě komody Brusali, protože zatím se mi toho do pokoje moc nevejde :-)

Odpoledně tedy následovala ještě montáž a dneska uklízení a přerovnávání šuplíků a skříněk. Člověk by nevěřil, kolik "krámů! se dá nashromáždit :-)

Ale krásně uklizené zákoutí už předjímá vánoční úklid. Letošními prvními vlaštovkami jsou malé háčkované baňky, které mě inspirovaly na netu. Zvolila jsem kombinaci bílé a červené.

Zatím jich mám deset a jsem zvědavá na jakém čísle skončím. Ještě musím natrhat nové modřínové větvičky, na které bych chtěla baňky pověsit.


© Chez Alena. Design by FCD.